Lietuviško kapitalo statybų valdymo įmonė „Helstomm Group“ pradeda surenkamų monolitinių konstrukcijų elementų gamybą Lietuvoje. Įmonės veiklą padiktavo sparčiai augantis šių elementų poreikis – dabartinė NT rinka reikalauja inovatyvių ir unikalių sprendimų, kurie padėtų taupyti laiką ir projektų kaštus išlaikant kokybės reikalavimus.

Bendrovė apima ne tik surenkamų monolitinių konstrukcijų elementų gaminių gamybą, bet ir visą statinio konstrukcijos statybos procesą, įskaitant ir projektavimą bei statybą. Šis „design-build“ vadinamas modelis Skandinavijos ir Vakarų Europos šalyse yra populiarus ir plačiai naudojamas dėl trumpesnio statybų termino ir efektyvesnio proceso valdymo vertinant kainos ir kokybės santykį – užsakovui pasiūlomas ne tik sprendimas, bet ir optimalus jo įgyvendinimas.

Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2023/10/19/statybu-rinkoje–naujas-zaidejas-inovatyvus-gaminiai-ir-sprendimai

Skandinavijos šalyse ir Vakarų Europoje sparčiai populiarėjančios inovacijos skinasi kelią ir ateina į Lietuvą.

Naujojoje Vilnioje duris atvėrė nauja įmonės gamykla, kurioje bus gaminami „Filigrann“ ir „Double wall“ surenkamų monolitinių konstrukcijų elementai. Pagrindinis jų išskirtinumas tas, jog gaminiuose susilieja monolito ir surenkamojo gelžbetonio elementų panaudojimo savybės, patenkinančios plačius vystomų projektų projekto poreikius.

Šios sistemos mūsų šalies statybų rinkoje dar tik skinasi kelią, tačiau matomas jų potencialas ir techninės galimybės nuteikia pozityviai.